“ASKIDA EĞİTİM” PROJESİ

Geçen hafta bir ağaç diktiler benim için. Askıda eğitimde verdiğim “İş Planı Atölyesi” hediye olarak bir fidan dikti adıma.

ASKIDA EĞİTİM son zamanlarda gördüğüm en hoşuma giden ve yararına inandığımsosyal girişimlerden biri.

Kendi anlatımları ile Askıda Eğitim: “Türkiye’de 18-35 yaş arasında bulunan 7.940.000öğrenci, 1.350.000 işsiz üniversite mezunu ve iş bulma umudunu yitirmiş (4 yıl ve uzun süredir iş aramayı bırakmış) 253.000 mezun ile ülkesine pozitif bir bakış açısı ve değer katacak davranışları geliştirmek üzere harekete geçen bir organizasyondur.”

Ülkenin en ihtiyaç duyduğu şeylerden biri bence. Yaşam boyu eğitim kavramı içerisinde gençlerin kendilerini geliştirmek açısından yararlanabilecekleri bir alt yapı.

Askıda eğitimde yer alan eğitimlere Türkiye’nin her yerinden katılmak mümkün, hem de ücretsiz olarak.

Yaptıklarının genel özeti, yine kendi ağızlarından:

“Uzmanlık alanı dışında eğitim alamayan öğrenci ve mezunları 70farklı konuda eğitim, uzman eğitmen, koç ve mentörler ile buluşturuyoruz.

1000 marka elçimiz ile 100.000’lerce öğrenciye ulaşıyor, insanların hedeflediği eğitimleri tamamen ücretsiz almalarını sağlıyoruz.

Marka elçilerimiz arasında sektörel gruplarla şirket vakalarını çalışıyoruz.  Saygın markaları genç bakış açıları ile buluşturuyoruz.

Staj, teknik gezi ve saha deneyimleri yaşatıyoruz.

Öğrencilerin kendilerini ifade etme ve öğrenme arzularını destek veren   koç, mentör ve eğitmenlerle karşılıyoruz.”

Gençler ve hatta genç olmayanlar, https://askidaegitim.com ‘u ziyaret edin, kendinize uygun bir şey bulacağınıza eminim.

Eğer uzmanlık alanınız eğitimler içeriyorsa, siz de askıda eğitim verebilirsiniz, web siteleri https://askidaegitim.com .

Eğer firmanız adına sponsor olmayı arzu ederseniz gerekli bilgileri https://askidaegitim.com/wp-content/uploads/2020/10/Askida-Egitim-Tanitim-Sponsorluk-Dosyasi-3.pdf sayfasında bulabilirsiniz, inanın çok büyük rakamlara gerek yok.

Projenin yaratıcısı Sn. Erdem Karagöz’e ve projenin yönetiminde yer alan genç arkadaşlara yarattıkları, topluma çok büyük katkıları olan bu proje için kişisel olarak teşekkür etmek isterim.

The post “ASKIDA EĞİTİM” PROJESİ appeared first on tkaraca.com / Tufan Karaca - İŞ PLANI.

Share:

Author: Tufan Karaca